loading

PROKTOLOJİK HASTALIKLAR

SAM_1429

LAZER HEMOROİDOPLASTİ

Lazer hemoroidoplasti hemoroid cerrahisinin daha az ağrı, daha hızlı iyileşme ve daha erken günlük hayat dönüş gibi avantajları nedeniyle konforlu ve tercih edilen bir yöntemdir. 2015 yılında başladığımız lazer hemoroid cerrahisinde yüzlerce kişi sağlığına kavuşmuş ve tamamına yakını tekrar hemoroid sorunu yaşamamaktadır. Lazer ameliyatının en önemli avantajlarından biri klasik dikişli ameliyatta görülen darlık sorununa ve büyük abdest tutamama gibi komplikasyonlara neden olmamasıdır. Başka nedenle bu bölgeye tekrar ameliyat yapılacak olursa bir engel oluşturmaz. 

İyileşme süreci 2-3 gün içinde günlük hayata, 10-15 gün içinde işe dönmeyi sağlamaktadır. İşlem yaklaşık 20 dakika kadar sürmekte ve işlem sırasında ağrı duyulmamaktadır.

RADYOFREKANS İLE HEMOROİD TEDAVİSİ

Radyofrekans yöntemi ile de lazer hemoroid cerrahisine benzer düzeyde başarılı sonuçlar almaktayız. İyileşme süreci ve konforu yine benzerdir. İşlem aynı şekilde kısa sürede bitmektedir. Hasta memenuniyeti iyidir. 3-4. derece hemoroidlerde de başarılıdır.

VAAFT İLE FİSTÜL ONARIMI

Video yardımlı fistül tamirinde fistül ağzının dış deliğinden girerek kapalı yöntemle iç deliğin bulunması, başka fistül yolları varsa bunların saptanması mümkündür. Bu şekilde görerek sorunun tespiti tedavinin başarısını da yükseltmektedir. Kas içinden seyreden komplike, zor fistüllerde de güvenilir bir yöntemdir. Tuvalet kaçırma riski olmaksızın, ağrısız olarak yapılan bu işlem fistül ameliyatları arasında en yüksek başarı oranlarına sahiptir.

FLEP İLE ANAL DARLIK CERRAHİSİ

Anal darlıkta deri flebi ile tedavi anal girimin genişlemesini sağlar. Anal darlık sıklıkla geçirilmiş dikişli hemoroid cerrahisi sonrası gelişir.