LAZER HEMOROİD CERRAHİSİ

2015’ten beri 4 yıllık ve yüzlerce hastalık deneyimle başarılı sonuçlar elde ediyorum. Evre 2, 3 ve 4 hemoroidlerde lazer tedavisi etkilidir. Klasik yöntemlerden daha konforludur ve daha kısa sürede iyileşme sağlar. İşe dönüş daha kısadır. Ameliyat ettiğim hastalarda %95’in üzerinde başarı oranına (iyileşme veya tekrarlamama) ulaştım.

TEDAVİ HAKKINDA

Klasik dikişli hemoroid ameliyatı sonrası görülen anal darlık sorunu lazer ameliyatlarında görülmemektedir. Bu nedenle klasik dikişli ameliyattan farklı olarak tekrar ameliyat olmayı engellemez. İyileşme süresi, işe dönüş süresi ve ağrı kesici gereksinimi belirgin derece azdır. Özellikle ağrının daha az olması hastalarımızın en önemli tercih nedenidir.

TEDAVİ SÜRECİ

Öncelikle hemoroid tanısının kesinleşmesi ve yan başka sorunların olmadığından emin olmak için mutlaka hastalarımı muayene ediyorum ve ameliyat öncesi kolonoskopi veya rektoskopi incelemelerini yaptırıyorum. Çünkü hemoroid belirtilerini taklit eden veya eşlik eden bir çok bağırsak hastalığı olabilir. Rektum kanserleri ve iltihabi bağırsak hastalıkları gibi bir çok hastalık bunların arasındadır.

Ameliyatı spinal anestezi altında yapıyorum. Ortalama 20 dakika süren işlemde lazer ile hemoroid memeleri yakılarak bağırsak duvarına tespit edilmesi sağlanıyor.

Ameliyat sonrasında 3-4 saat içinde anestezinin etkisi geçtikten sonra ağrı kesiciler veriyoruz. İzlemde sorun olmazsa ameliyattan 6 saat sonra da eve gönderebiliyorum. İlk 48 saat istirahat ettikten sonra günlük yaşama dönülebiliyor. İlk 7-10 gün tuvalet sonrası acıma veya kan damlaması gibi sorunlar bazen yaşanabiliyor. Bu dönemde ve 1. ay sonuna doğru iki kez kontrol muayenelerini yapıyorum. İlk 1 ay hastalarıma bir diyet veriyorum.

×

Merhaba!

Aşağıdan WhatsApp mesajı gönderebilir veya 0551 11 11 463 arayabilirsiniz!

× Hemen mesaj atın!