Meme Kanseri Konferansı

Akbük Belediyesinin katkılarıyla Akbük’te ‘Meme Kanseri’ konulu konferans düzenlendi. Konferans sonunda yapılan muayeneye Akbüklüler yoğun ilgi gösterildi.

Konferansa Didim Kaymakamı Ersin Emiroğlu’nun eşi Zeynep Emiroğlu, Akbük Belediye Başkanı Mehmet Erçin Sandalcı, CHP Akbük Belde Başkanı Hakkı Şahin, CHP Belde Kadın Kolları Başkanı Leman Yerlikaya, ADD Akbük Şube Başkanı Narin Oskay, Akbük’teki bazı sivil toplum kuruluşlarının üyeleri ile çok sayıda Akbüklü vatandaş katıldı.

Konferansın sunumunu ve yönetimini Akbük Belediye Başkanının eşi Av. Nesrin Sandalcı yaptı. Av. Nesrin Sandalcı konuşmasında, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de meme kanseri en sık görülen kanser türlerindendir. Bu sebeple meme kanseri konusunda farkındalık sağlanması ve toplum bilincinin geliştirilmesi, kanserle mücadelede en etkin yöntemdir. Buna katkı sağlayan Prof. Dr. Hedef Özgün ve Doçent Dr. Ayfer Gemalmaz’a, Akbük Belediye Başkanına, CHP Akbük Örgütüne teşekkür ediyorum” dedi.

Konferansı annesine ithaf etmek istediğini de dile getiren Sandalcı, “Benim annem de meme kanseriydi. Çok şükür erken teşhis sayesinde biz bu hastalığı atlattık. Sayın Kaymakamımızın eşi Zeynep Emiroğlu’nun bu konferansımıza teşrif etmesi bizim için ayrıca çok anlamlı ve çok önemli. Kendisi Didim’e geldiği günden beri bir Kaymakam eşi olarak kamu yararına çalışan tüm derneklere ciddi katkılar sağlamıştır. Sosyal sorumluluk projelerinde bizzat yer almıştır. Bizler Sayın Zeynep Emiroğlu gibi bir kaymakam eşine, Ersin Emiroğlu gibi bir kaymakama sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Hedef Özgün ve Doçent Dr. Ayfer Gemalmaz’ın konuşmacı olarak yer aldığı konferansta meme kanserinde risk faktörleri, erken teşhisin önemi, meme kanserine sebep olan faktörler, korunma ve tedavi yolları, kendi kendine elle muayenenin nasıl yapılacağı konusunda konuşmacılar tarafından slayt sunumlarıyla bilgiler verildi.
Akbük Belediye Başkanı Mehmet Erçin Sandalcı, sunumundan sonraki konuşmasında:

“Göreve geldiğimizden bu yana sağlık konferansları vermeye devam ediyoruz. Sayın Hocalarımıza bu konuda çok müteşekkiriz. Sayın Hanımefendinin teşrif etmesinden dolayı çok mutlu olduğumu ifade etmek isterim.” dedi. Konferansa gelen Akbük halkı etkinliğin bitiminde Akbük Belediye Başkanı Mehmet Erçin Sandalcı‘ya teşekkürlerini sundu. Konferansın sonunda, 20 kadın muayene edildi. (iha)

×

Merhaba!

Aşağıdan WhatsApp mesajı gönderebilir veya 0551 11 11 463 arayabilirsiniz!

× Hemen mesaj atın!